Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině? Kdo určuje zahraniční politiku ČR? To jsou otázky, kterými se zabývá ve svém komentáři Jaroslav Bašta.
V uplynulých týdnech se nejprve ve Francii, a poté i ve Spojených státech objevily otevřené dopisy penzionovaných generálů, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.
Pokud bude lidské poznání pokračovat tím zrychlujícím se tempem, které kolem sebe ti informovaní pozorují, tak nutně a zákonitě dojde ke kvalitativnímu předělu. (Pokud se to již nestalo, ale není zájem ozřejmit netušené, z...
Všechno špatné je také pro něco dobré, pokud se společnost a zejména politici dovedou poučit ze svých chyb. To se týká i současných "tanečků" okolo koronaviru.
Ve svém komentáři před týdnem (Test koronavirem) jsem upozornil na to, že krize nemusí představovat pouze pohromu a zmar, ale někdy také cestu k nové naději.
Autor článku dokládá na příkladech z některých literárních děl, že někteří autoři hororové literatury nejsou až tak daleko od současné situace. Ukazuje to na příkladu "zeleného údělu".
Poslední měsíce Česká republika v rychlosti umírání svých občanů dosahuje asi nejvyšších hodnot za posledních 150 let, když nebudu počítat obě světové války.
Občas ve svých komentářích píšu o tom, že některé události jsem už kdysi zažil. Nejen proto, že už hodně pamatuji, ale kvůli svému poněkud pestrému životu.
Autor připomíná, že lidé (a zejména politici) by měli mít respekt ke zkušenostem svých předků. Nepoučit se z chyb druhých je hloupost, opakovat staré chyby je trestuhodné.