Informace o návratu legionářů ze Sibiře, ale i vyslovené kuriozity, jakou byla třeba noticka o „zázraku“, který se odehrál v Hrabyni. To přinesly Lidové noviny před 100 lety.
V dubnu 1923 přinesly Lidové noviny referát o vášnivé debatě o stavbě nové budovy Státní galerie v Praze. Ohromná budova měla vyrůst na pražské Kampě podle návrhu architekta Josefa Gočára.
16. března 1919 Lidové noviny psaly o potížích nového československého státu s menšinami - národnostními i názorovými. Přibližuje je další díl seriálu Před 100 lety.
Přesně před 100 lety bylo u nás na červenec spíše chladno. Teplota v českých zemích vystoupala nejvýše na 20 stupňů. Psalo se poslední válečné léto, i když to tehdy nikdo s jistotou vědět nemohl. O čem psaly Lidové noviny v...
Občanská války v Horním Slezsku mezi Poláky a Němci nedaleko severních hranic Československa měla vliv i na tuzemské dění. Psaly o tom před 100 lety Lidové noviny. A nejen o tom. Zmínily třeba i úspěch fotbalové Slavie v Dánsku.
České soudy pokračovaly před 100 lety v posuzování činů spáchaných během prosincové generální stávky komunistů. Lidové noviny přinesly 24. ledna 1921 několik příběhů přímo ze soudní síně.
V sobotních Lidových novinách před 100 lety měla „černá kronika“ žně. List zaplnily zejména informace o přepadeních i dopravních nehodách, z dnešního hlediska velmi neobvyklých.
I před sto lety existoval v našich zemích vandalismus. Například na železnici. Případem, ve kterém figurovala touha po vybavení druhé třídy, se tehdy zabývaly i Lidové noviny.
Když se před sto lety ve francouzském horském středisku Chamonix sešlo na tři stovky sportovců z 16 zemí u příležitosti Týdne zimních sportů, nikdo z nich zřejmě netušil, že stojí u zrodu významné události.
Před 100 lety, 22. srpna 1918 přinesly německé i české noviny zprávu o tom, že německý císař Vilém II. opustil západní frontu a vrátil se do Německa. Oficiálním důvodem, který zveřejnily noviny, bylo podlomené zdraví jeho...
17. června 1918 bylo pondělí a jako každý všední den vyšly noviny. Zalistujme proto například ranním vydáním pondělních Lidových novin starých přesně 100 let.
Přesně před 100 lety překročila německá vojska francouzskou řeku Sommu. Byl to poslední velký územní zisk Německa na západní frontě. Připomínáme jej v dalším dílu seriálu Před 100 lety.
Právě před 100 lety, 14. července 1918, se narodil Ingmar Bergman. Světoznámý švédský filmový, divadelní a rozhlasový režisér. Jeho tvorbu připomíná další díl seriálu Před 100 lety.
11. března 1918 bylo pondělí. V ten den se nic výjimečného neodehrálo, byl to obyčejný den čtvrtého roku války. Můžeme ale zalistovat v českých Lidových novinách přesně 100 let starých.
V seriálu "Před 100 lety" připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se odehrály na den přesně před sto lety. Vzpomínáme na osobnosti z politiky, kultury i sportu. Popisujeme průběh válek, zrod revolucí i formování...