Sametovou revolucí se republika snažila dostat mezi státy, které si právem říkají demokratické. Dosud se to zákonodárcům nepodařilo. Moc soudní nepřijala zásady demokracie.
Dopis zákonodárcům. Ústava všem soudcům nařizuje, aby rozhodovali nestranně a nezávisle. Trestně stíhaný soudce Elischer je důkazem nespravedlnosti našich soudů.
Moc soudní je jedním ze tří demokratických pilířů. Soudce má právo nařizovat občanům, institucím i státu. Zákonodárcům může nařizovat pouze v omezené míře. Protože mandát poslance nebo senátora je pro stát důležitější...
Dámy a pánové poslanci a senátoři. Základem právního státu je rovnost občanů před zákonem. Vy jste si z komor učinili státní pokladnu, ze které čerpáte peníze podle pravidla „jsme si rovní, ale někteří jsme rovnější“.
Vážení zákonodárci. Mnozí z vás jsou spokojení se stavem justice v naší zemi. Nezaráží vás, že soudy trvají desetiletí. Nezaráží vás, když se ministr spravedlnosti omlouvá bezprávně zadrženým občanům.
Na sjezdu KDU-ČSL panuje optimistická nálada. Zástupci této strany se již vidí v budoucí vládě. Její předseda (v současné vládě bez ministerského postu) vlídně hovořil o nedostatcích, které se ve vědě děly a dějí.
Z televize se dovídám, že se chystá obměna něčeho, co je úplně zbytečné pro občany. Je to důležité pouze pro odpovědné pracovníky ve vládě a na Ministerstvu spravedlnosti.
Můj komentář k rozhodnutí soudce Paclíka ve věci náhrady soudních nároků K. Gottovi, nechává „občany s právnickým vzděláním“ v přesvědčení, že občan Januška si nemohl přečíst zdůvodnění rozsudku, proto nemůže mít...