Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařídil povinné covidové očkování vyhláškou č. 466/2021 Sb. v rozporu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.
Někteří vnucovači covidového očkování přišli s nápadem k nucení na „dobrovolné“ covidové očkování tím, že by si neočkovaní léčbu hradili. S nápadem nesouhlasím, ale rozeberme jej.
Brněnská Trikolora odmítá reklamu na dobrovolné covidové vakcíny, kterou kraj v čele s lidoveckým hejtmanem Janem Grolichem propaguje v médiích (například Český rozhlas Brno).
Spor o dobrovolnost či povinnost covidového očkování je sporem o charakter státu a jeho vztahu k občanům. Problém je v možném zavedení povinnosti i pro jiná, dosud dobrovolná komerční očkování.
Ministerstvo zdravotnictví je spojeno s kampaní podporující covidové očkování: Udělejme tečku za koronavirem. Ale ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování. Jeden výrok vylučuje pravdivost...
Dne 19. 1. 2022 údajně vláda rozhodla o zrušení povinného covidového očkování. Ve skutečnosti stále platí vyhláška ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zavádějící povinné očkování na covid.
Ministerstvo zdravotnictví provádí reklamní kampaň na podporu covidového očkování. Nesdělilo však, zda fotky postižených covidem zachycují osoby očkované či neočkované.
Někdejší poslanec, právník Zdeněk Koudelka (Trikolóra), se ve svém komentáři zaměřil na odpor vůči povinnému očkování proti covidu-19, nařízenému vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Podle jeho slov je i mezi vojáky.
Některé vysoké školy podmiňují účast na řádné prezenční výuce očkováním na covid, testováním či proděláním nemoci opatřením rektora či děkana bez zákonného zmocnění.
Povinné očkování na covid, které nebrání šíření viru, protože se po něm očkovaný může nakazit sám a nakazit jiného, je značnou částí obyvatel odmítáno i pro svou omezenou účinnost jen na několik měsíců.