O čem psaly Lidové noviny právě před 100 lety? O pařížské mírové konferenci, o účtování s Německem, o československo-polské válce o Těšínsko i o nedostatcích českých zubařů.
České noviny byly před 100 lety plné situace v bolševickém Rusku. Velká země na východě byla tématem i v březnu 1922, stejně jako dnes, o celé století později.
Neděle 27. června 1920 byla prvním hlavním dnem VII. všesokolského sletu v Praze. Akce to byla velmi dlouhá, začala už 14 dní před tím. Jediným nepřítelem sletu bylo před 100 lety deštivé počasí. Vše ale nakonec dobře dopadlo.
Skywriting znamená v překladu psaní po obloze. Před 100 lety už byla tato technika známa, ale na konci roku 1922 byla poprvé využita v reklamě, konkrétně v New Yorku.
Před 100 lety, 16. listopadu 1918, bylo v Maďarsku ukončeno panství Habsburků a byla vyhlášena republika. Tomuto kroku předcházely bouřlivé události na tamní politické scéně i samotné ukončení první světové války, která...
Před 100 lety byla v Paříži podepsána československo-francouzská spojenecká smlouva. První republika na ni významně spoléhala, a to zejména s ohledem na problematické vztahy s Německem. Mnichov však v roce 1938 přinesl kruté...
Před 100 lety byla podepsána smlouva mezi Československem a sovětským Ruskem o zřízení zastupitelských obchodních úřadů v Praze a Moskvě. Do diplomatického uznání komunistické země ze strany ČSR však bylo stále daleko.
Před 100 lety, 19. března 1918, byla ve Spojených státech amerických zákonem zavedena časová pásma. Spolu s tím bylo zkušebně zavedeno i používání letního času.
Rudá armáda je v ofenzívě. Právě před 100 lety začal na Sibiři konec admirála Kolčaka, který si území o sedminásobné rozloze České republiky nárokoval.
Před 100 lety se na Staroměstské radnici v Praze slavilo. Konala se tam jubilejní valná hromada Sparty. Byla to připomínka třicetiletého trvání klubu a přítomni byli významní hosté.
Německo čelilo před 100 lety extrémním ekonomickým problémům. Poražená velmoc byla na pokraji politického i hospodářského kolapsu. Hodnota marky prudce klesala a v zemi propukla hyperinflace, která znehodnocovala úspory občanů.
Přesně před 100 lety překročila německá vojska francouzskou řeku Sommu. Byl to poslední velký územní zisk Německa na západní frontě. Připomínáme jej v dalším dílu seriálu Před 100 lety.
17. července 1918 byli ruský car Mikuláš II. a jeho rodina brutálně zavražděni bolševickým komandem. Tragické výročí připomíná další díl videoseriálu Před 100 lety.
Také před 100 lety se ve Spojených státech amerických uskutečnily prezidentské volby. I tehdy proti sobě stáli kandidáti Demokratické a Republikánské strany. Zatímco dnes jsou baštami demokratů státy na západním pobřeží a na...
Řecký parlament zrušil před 100 lety, 25. března 1924, monarchii a vyhlásil Druhou Helénskou republiku. Ta ale dlouho nevydržela. Po deseti letech byla monarchie obnovena a do Řecka se znovu vrátil král.
Okurková sezona byla v médiích typickým letním jevem i před 100 lety. Dokládají to i Lidové noviny, které vyšly právě před jedním stoletím. Krátce sice zmiňují důležitou událost, jakou byl třeba vývoj situace na Těšínsku,...