Nová regulace kybernetické bezpečnosti podle směrnice NIS2 už za rok dopadne na nejméně 6 tisíc dalších subjektů a organizací. Díky našemu seriálu budete na novinky včas připraveni.
Na kyberbezpečnost by se měly zaměřit i menší firmy, které sice pod regulaci podle NIS2 nespadnou, za následky kybernetického incidentu jim ale hrozí sankce od ÚOOÚ.
Terčem útoku se může stát služba využívaná stamiliony lidí, a přesto nespadající pod působnost kyberbezpečnostní směrnice NIS2. Provozovatele tak nejde donutit, aby zranitelnost odstranil.
Současný princip odchytávání expirovaných domén je nespravedlivý. Nahrává několika málo spekulantům, kteří jsou napojeni na registrátory. CZ.NIC to chystá změnit, říká jeho výkonný ředitel Ondřej Filip.
Poskytovatelé více služeb zařazených pod odlišné režimy regulace budou motivováni k tomu své podnikání rozdělit. Jinak pro ně začne platit přísnější metr na všechno.
Nový kybernetický zákon podle směrnice NIS2 umožní regulátorovi významně přitvrdit. NÚKIB bude moci ukládat pokuty i procentem z ročního celosvětového obratu.
Jaké novinky přináší českým firmám kyberbezpečnostní regulace NIS2 a DORA? Jak konkrétně postupovat při analýze rizik? A chystá se hon na nedostatkové kyberbezpečnostní experty?
Interaktivní formulář podle zadaného odvětví poskytované služby a dalších kritérií odhadne, jestli na službu dopadne připravovaná regulace i v jak přísném režimu.
Pod národní doménou .CZ je zaregistrováno přes 1,26 milionů domén druhého řádu. Na světě potom existuje přes 140 milionů domén, které využívají top-level doménu .COM. Až do včerejška jsme však nevěděli, jak jsou na tom...
Původně NÚKIB navrhoval pod přísnější regulaci stáhnout operátory s 350 000 aktivními SIM kartami nebo 100 000 internetovými přípojkami. V novém návrhu přesné počty chybí.
Firmy čeká přinejmenším určení osoby odpovědné za kybernetickou bezpečnost a sepsání bezpečnostních politik. Rozsah dokumentace se ale bude lišit podle identifikovaných potřeb.