Právě před 100 lety navázalo Československo oficiálně diplomatické styky s Japonskem. Asijskou zemi přesvědčila zejména protibolševická činnost našich legionářů.
Před 100 lety byla podepsána smlouva mezi Československem a sovětským Ruskem o zřízení zastupitelských obchodních úřadů v Praze a Moskvě. Do diplomatického uznání komunistické země ze strany ČSR však bylo stále daleko.
Západ před 100 lety i nadále pokračoval v pomoci bolševickému Rusku, které v roce 1922 postihl hladomor. Pomohlo i Československo a obsáhle o tom informovaly tehdejší Lidové noviny.
Československo řešilo před 100 lety úplně jiný problém než Česko dnes. Zatímco v současnosti trápí ČR vysoká míra inflace, a tím pádem i zdražování, v roce 1922 se v Československu naopak zlevňovalo a ceny šly dolů. Koruna...
Československo před 100 lety vyjednávalo s Rakouskem o navrácení některých uměleckých a historických památek z dob habsburského mocnářství. Jednání ale začala neúspěšně.
Před 100 lety Československo řešilo válečné reparace ze strany poraženého Německa. Republika si chtěla z válečné kořisti také něco nárokovat, ale úspěšná nebyla.
Mexiko a Ekvádor přerušily vzájemné diplomatické styky. Krok přišel ze strany Mexika v reakci na zadržení bývalého ekvádorského viceprezidenta Jorgeho Glase, který se ukrýval na mexickém velvyslanectví.
Gruzie se rozhodla přerušit diplomatické styky se Sýrií. Na tiskové konferenci v Tbilisi to oznámil náměstek ministra zahraničí David Dondua. Diplomatickou roztržku vyvolalo rozhodnutí Damašku navázat diplomatické styky s Abcházií a...
O čem psaly Lidové noviny právě před 100 lety? O pařížské mírové konferenci, o účtování s Německem, o československo-polské válce o Těšínsko i o nedostatcích českých zubařů.
Před 100 lety byla v Paříži podepsána československo-francouzská spojenecká smlouva. První republika na ni významně spoléhala, a to zejména s ohledem na problematické vztahy s Německem. Mnichov však v roce 1938 přinesl kruté...
Tahanice o československo-polské hranice se před 100 lety chýlily ke konci. 10. července 1920 odevzdali Čechoslováci a Poláci otázku Těšínska do rukou spojenecké Nejvyšší rady.